Црква на Англија: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: ang:Angelcirice Брише: lv:Anglikāņu baznīca
с (Бот Додава: hu:Church of England)
с (Бот Додава: ang:Angelcirice Брише: lv:Anglikāņu baznīca)
<!-- interwiki -->
 
[[ang:Angelcirice]]
[[az:Anqlikan kilsəsi]]
[[bg:Англиканска църква]]
[[kw:Eglos Pow Sows]]
[[la:Ecclesia Anglica]]
[[lv:Anglikāņu baznīca]]
[[ms:Mazhab Gereja England]]
[[nl:Anglicaanse Kerk]]
24.401

уредување