Разлика помеѓу преработките на „Логика на непрецизноста“

с
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: no:Fuzzylogikk)
с
==Полиња на примена==
* [[Клима-уред]]и
* [[Автомобил]]ски и други потсистеми за возила, како [[автоматски пренос]], [[Anti-lock braking system|АБС]] andи [[cruiseбрзинска controlконтрола]] (на пр. [[едношинска железница|едношинската железница]] во Токио)
* [[Камера|Камери]]
* [[Дигитална обработка на слики]], како [[edge detection]]