Македонски фудбал: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Без извори|датум=октомври 2009}} {{Инфокутија вебсајт | име = MakedonskiFudbal.com | лого = | скринш...)
 
Нема опис на уредувањето
| регистрација = Изборна
| сопственик = Игор Наумовски
| автор = Игор Наумовски<br/>Дарко Јанкуловски<br/>Филип Здравески
| дата на лансирање = јануари 2007
| моментален статус = Активна
Покрај порталот, MakedonskiFudbal.com располага и со македонски [[интернет форум]] за дискусии (со англиска верзија), резултати во живо од македонската прва лига, наградна игра, фото галерија итн.{{факт}}
Сајтот е достапен на два јазици, [[Македонски јазик|Македонски]] и [[Англиски јазик|Англиски]] и е доста посетуван од македонската дијаспора.
Кон крајот на 2009 година MakedonskiFudbal.com и [[24fudbal.com.mk]] во заедничка соработка направија фузија на форумите.
 
==Управа==
Анонимен корисник