Разлика помеѓу преработките на „Манко Капак“

Додаден 1 бајт ,  пред 10 години
с
Бот Менува: fi:Manco Cápac
с (Бот Менува: fi:Manco Cápac)
{{end box}}
 
 
[[Категорија:Богови на Инките]]
 
[[ca:Manco Cápac]]
[[da:Manco Capac]]
[[de:Manco Cápac]]
[[en:Manco Cápac]]
[[el:Μάνκο Καπάκ]]
[[esen:Manco Cápac]]
[[eo:Manku Kapak]]
[[enes:Manco Cápac]]
[[itfi:Manco Cápac]]
[[fr:Manco Cápac]]
[[it:Manco Cápac]]
[[he:מאנקו קאפאק]]
[[lt:Manko Kapakas]]
[[hu:Manco Cápac]]
[[nlit:Manco Cápac]]
[[ja:マンコ・カパック]]
[[lt:Manko Kapakas]]
[[finl:Manco CapacCápac]]
[[no:Manco Cápac]]
[[pl:Manco Capac]]
[[ru:Манко Капак]]
[[simple:Manco Capac]]
[[fi:Manco Capac]]
[[sv:Manco Capac]]
[[tr:Manco Capac]]
[[uk:Манко Капак]]
[[zh:曼科·卡帕克]]
 
[[Категорија:Богови на Инките]]
2.613

уредувања