Разлика помеѓу преработките на „Чарлс Рихтер“

Додадени 73 бајти ,  пред 11 година
с
с (Брзо додавање категорија Земјотреси (со користење на HotCat))
 
[[Категорија:Американски сеизмолози|Р]]
 
[[Категорија:Сеизмологија]]
 
[[Категорија:Земјотреси]]
[[Категорија:Земјотреси]]
 
[[ar:تشارلز فرانسيس ريشتر]]
[[gl:Charles Francis Richter]]
[[he:צ'ארלס ריכטר]]
[[hi:चार्ल्स फ्रांसिस रिक्टर]]
[[hu:Charles Richter]]
[[id:Charles Richter]]
[[vi:Charles Francis Richter]]
[[zh:查尔斯·弗朗西斯·芮希特]]
 
[[Категорија:Сеизмологија]]
 
[[Категорија:Земјотреси]]
[[Категорија:Земјотреси]]
58.155

уредувања