Разлика помеѓу преработките на „Цветан Тодоров“

Одземени 9 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
{{Биографија инфо |
име=Цветан Тодоров |
портрет= |Слика: cvetan todorov2.jpg
опис= француски критичар |
наставка= |
роден-дата= [[1 март]], [[1939]] |
Анонимен корисник