Осакаров (округ): Разлика помеѓу преработките

Додадени 39 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: en:Osakarov District; козметички промени
[непроверена преработка][непроверена преработка]
(Создадена страница со: {{Infobox Settlement |name =Осакаровка |settlement_type =Округ<!--For Town or Village (Leave blank for the default C...)
 
с (Бот Додава: en:Osakarov District; козметички промени)
'''Осакаров''' ({{lang-kz|Осакаров ауданы}}) е [[округ во Казахстан]] во [[покраината Караганди]] со центар [[Осакаровка]].<ref>[http://www.geonames.de/coukz-sub.html www.geonames.de Subdivisions of Kazakhstan in local languages]</ref>
 
== Наводи ==
{{reflist}}
 
{{Казахстан-никулец}}
 
[[CategoryКатегорија:Окрузи на Казахстан]]
 
[[en:Osakarov District]]
[[it:Distretto di Osakarov]]