Разлика помеѓу преработките на „Првце“

Додадени 306 бајти ,  пред 11 година
с (Додавање координата са бугарске Википедије)
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
*[[Јонуз Јусуфов]] (роден во Првце, живеел во [[Доброште]]) - арнаутско-качачки бандит криминалец, главен преводник на сардисувањето на [[Лешочкиот манастир]] во [[1905]] година
 
== Култура и спорт ==