Разлика помеѓу преработките на „Персонификација“

с
Брзо додавање категорија Литература (со користење на HotCat)
с (Бот Додава: ca, cs, de, en, eo, es, fi, fr, he, hr, hu, io, is, it, ja, ka, lt, nl, oc, pl, pt, ro, ru, sh, sk, sl, sr, sv, uk, zh)
с (Брзо додавање категорија Литература (со користење на HotCat))
[[uk:Уособлення]]
[[zh:轉化 (修辭)]]
 
[[Категорија:Литература]]