Разлика помеѓу преработките на „Уено (парк)“

Додадени 37 бајти ,  пред 10 години
с
Брзо додавање категорија Токио (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: Уено Парк е простран јавен парк лоциран во Уено дел од Таито, Токио, Јапонија. Го з...)
 
с (Брзо додавање категорија Токио (со користење на HotCat))
Три Музеи (Токио Национален Музеј, Национален Музеј на Науки и Национален Музеј на Западна Уметност) концертна сала Тошо-Гу Светилиште, Шинобозу Езерце со Бензаитен Светилиште, Гојо Светилиште и Уено Зоолошка Градина го прават оваа место во туристичка и рекреативна атракција као за Јапонците така и за странците.
Уено Парк е дом на многуте бездомници во Токио.
 
[[Категорија:Токио]]