Разлика помеѓу преработките на „Маја Апостолоска“

нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
* ”Прекин на комуникацијата“ (поезија, 2004)
* ”Зад текстовите“ (книжевни критики, есеи и студии, 2007)
* ”Именувањето“ (поезија, 2009)
 
Заедно со [[Јовица Тасевски - Етернијан]] го има составено изборот од современата македонска поезија со библиски, религиозни и апокрифни мотиви што излезе како специјален број на списанието Стремеж (11./12. 2000).
 
[[Категорија:Македонци|Апостолоска Маја]]
104

уредувања