Разлика помеѓу преработките на „Коста Пеев“

Додаден 41 бајт ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Брзо додавање категорија Професори од Македонија (со користење на HotCat))
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Коста Пеев''' ({{роден во|Струмица}}, {{роден на|26|јуни|1936}}) е македонски [[македонистславист]] и[[македонист]], [[дијалектолог]] и специјалист за [[дијалектите на македонскиот јазик]] од [[Егејска Македонија]].
 
==Биографија==