Разлика помеѓу преработките на „Коста Пеев“

Додадени 77 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Коста Пеев''' ({{роден во|Струмица}}, {{роден на|26|јуни|1936}})е [[македонист]] и [[дијалектолог]] и специјалист за [[дијалектите на македонскиот јазик]] од [[Егејска Македонија]].
 
==Биографија==