Предлошка:Македонија-био-никулец: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
<div class="boilerplate metadata" id="stub">[[ImageFile:FlagMacedonian ofbiography Macedoniastub icon.svg|30px|border|Република Македонија]]''&nbsp;Оваа [[Биографија|биографска]] статија за личност од [[Република Македонија|Македонија]] е [[Википедија:Што е никулец|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.</div>
[[Категорија:Никулци за Македонци<noinclude>| </noinclude>]]
<noinclude>