Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Паркови во Истанбул“

с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Commons cat|Parks in Istanbul}} И [[Категорија:Знаменитости во Истанб...)
 
с
[[Category:Паркови во Турција]]
[[Категорија:Географија на Истанбул]]
[[Категорија:Инфраструктура на Истанбул]]
 
[[en:Category:Parks in Istanbul]]