Autobot

Членува од 1 декември 2009
Одземени 678 бајти ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
с (Бот: Нов корисник)
 
Нема опис на уредувањето
{{ККПочеток|Autobot}}
</div><div class="messagebox cleanup metadata plainlinks"><span class="plainlinks">[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Овде]</span> можете да впишете нешто за Вас, како и имињата на статиите кои сте ги напишале или планирате да ги напишете. Исто така можете да ставите [[Википедија:Вавилон|вавилон табела]] и [[ВП:КК|кориснички кутии]] со цел другите да знаат кои јазици ги познавате / зборувате, што Ве интересира, со што се занимавате и слично.<br>
{{Корисник sr}}
----
<div style="float:left;border:1px solid #6EF7A7;margin:1px">
[{{FULLURLE:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} Here] </span>you can write something about you and about the articles that you have created on the Macedonian Wikipedia.
{|cellspacing="0" style="width:238px;background:#C5FCDC"
----
|style="width:45px;height:45px;background:#6EF7A7;text-align:center;font-size:14pt"|'''[[Српски јазик|sr]]'''
<p><small>Ова е само совет, можете слободно да ја избришете оваа порака.</small></p>
|style="font-size:8pt;padding:4pt;line-height:1.25em"|'''Корисникот зборува [[Python]] како мајчин јазик.'''.
<p><small>This is just an advice, you can delete this message any time you like.</small></p></div>
|}
<!-- Шаблон:Нов корисник-->
</div>
{{КККрај}}
 
[[sr:User:Autobot]]
[[sh:User:Autobot]]
206

уредувања