Школки: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот Додава: gl:Bivalvo
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: br:Daougleureged)
с (Бот Додава: gl:Bivalvo)
[[fi:Simpukat]]
[[fr:Bivalvia]]
[[gl:Bivalvo]]
[[he:צדפות]]
[[hr:Školjkaši]]
11.372

уредувања