Разлика помеѓу преработките на „Епир (област)“

Додадени 106 бајти ,  пред 13 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
::''Оваа статија се однесува на грчката периферија Епир. За други значења видете [[Епир]].''
 
{{Инфокутија Периферија ГР
{{Infobox Peri GR
|име = Epirus Епир
|локално_име = Περιφέρεια Ηπείρου
|мапа = GreeceEpirus.png
|префектури = [[ArtaПрефектура PrefectureАрта|ArtaАрта]]<br>[[IoanninaПрефектура PrefectureЈанина|IoanninaЈанина]]<br>[[PrevezaПрефектура PrefectureПревеза|PrevezaПревеза]]<br>[[ThesprotiaТеспротија]]
|главен_град = [[IoanninaЈанина]]
|население = 358,.698
|население_од = 2005
|густина = 39
|површина = 9,.203
|вебсајт = [http://www.roe.gr/ www.roe.gr]
}}
13.850

уредувања