Разлика помеѓу преработките на „Средна Италија“

Додадени 27 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: id:Italia Tengah; козметички промени
с (Бот Додава: da:Midtitalien)
с (Бот Додава: id:Italia Tengah; козметички промени)
'''Средна''' (или '''Централна''') '''Италија''' ([[итал.]] ''Italia centrale'') е географска област во [[Италија]] која се состои од 4 од [[Региони во Италија|20-те региони]] во земјата:
 
* [[Лацио]]
* [[Марке]]
* [[Тоскана]]
* [[Умбрија]]
 
== Видете исто така ==
* [[Региони во Италија]]
* [[Северна Италија]]
[[en:Central Italy]]
[[es:Italia central]]
[[id:Italia Tengah]]
[[it:Italia centrale]]
[[nl:Midden-Italië]]