Табела на чинови во Руското царство: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: az:Çinlər
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Менува: es:Tabla de rangos del Imperio ruso; козметички промени)
с (Бот Додава: az:Çinlər)
[[Категорија:Руски воени чинови]]
 
[[az:Çinlər]]
[[ca:Taula de Rangs de la Rússia Imperial]]
[[cs:Tabulka hodností]]