Разлика помеѓу преработките на „Бугарија“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
БДП по глава на жител = $12 900 |
БДП поредок по глава на жител = 65 |
ИЧР година = 20062009 |
ИЧР = 0,824840 |
ИЧР поредок = 5361 |
ИЧР категорија = <font color="#009900">висок</font> |
валута = [[Лев]] |
129

уредувања