Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Стариот Рим“

с
нема опис на уредувањето
с
с
[[Римски диктатор|Диктатор]]<br />[[Магистер еквитум|Магистер еквитум]]<br />[[Конзуларен трибун]]
|
[[Крал на Рим|Рекс]]<br />[[ТријумвиратТриумвират|ТријумвириТриумвири]]<br />[[Децемвири]]
|}
|-
3.883

уредувања