Разлика помеѓу преработките на „Множина“

Додадени 4.443 бајти ,  пред 10 години
Создадена страница со: '''Множина''' е граматички облик на именка што означува количина предмет...
(Создадена страница со: '''Множина''' е граматички облик на именка што означува количина предмет...)
(нема разлика)
3.883

уредувања