Долнолужички јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Додава: ba:Түбәнге лужи теле; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: ba:Түбәнге лужи теле; козметички промени)
 
На долнолужички јазик имаат творено многу писатели. Како најпознати долнолужички писатели ќе ги споменеме: [[Мина Виткојц]], [[Богумил Швјела]], [[Јуриј Кох]], итн.
Германско-долнолужички речник:
 
www.niedersorbisch.de
 
[[Категорија:Западнословенски јазици]]
[[Категорија:Бранденбург]]
 
[[ba:Түбәнге лужи теле]]
Германско-долнолужички речник:
 
www.niedersorbisch.de
 
[[be-x-old:Дольнасорбская мова]]
[[bg:Долнолужишки език]]