Ербас А380: Разлика помеѓу преработките

Додадени 2 бајти ,  пред 13 години
с
Бот Додава: lv:Airbus A380 Менува: ka:Airbus A380
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с Бот додава Шаблон: Без извори
с Бот Додава: lv:Airbus A380 Менува: ka:Airbus A380
Ред 63:
[[ja:エアバスA380]]
[[jv:Airbus A380]]
[[ka:აერობუსAirbus ა380A380]]
[[ko:에어버스 A380]]
[[ksh:Ärbus A380]]
Ред 69:
[[lb:Airbus A380]]
[[lt:Airbus A380]]
[[lv:Airbus A380]]
[[ml:എയര്‍ബസ് എ380]]
[[mr:एरबस ए-३८०]]
6.013

уредувања