Разлика помеѓу преработките на „Калиште“

Додадени 463 бајти ,  пред 10 години
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
== Редовни настани ==
 
== Личности ==
*[[Рухи Бакиу]] (р. 1964) - дипломиран правик, публицист и член на [[РКЕ]]<ref>Именуван за член на РКЕ со мандат од пет години, со Одлука на Собранието на Република Македонија бр.07 - 5574/1 од м.декември, 2007, објавена во Службен весник на Република Македонија бр. 156/07.</ref>
 
== Култура и спорт ==