Разлика помеѓу преработките на „Ресул Шабани“

Додадени 65 бајти ,  пред 11 година
с
Брзо додавање категорија Родени во Струшко (со користење на HotCat)
с (Брзо додавање категорија Стружани (со користење на HotCat))
с (Брзо додавање категорија Родени во Струшко (со користење на HotCat))
| родено-име = Ресул Шабани
| роден-дата = {{роден на|14|октомври|1944}}
| роден-место = [[Калишта]],{{роден во|Калишта|СтругаСтрушко|Република Македонија|Македонија}}
| починал-дата =
| починал-место =
 
[[Категорија:Стружани]]
 
[[Категорија:Родени во Струшко]]