Разлика помеѓу преработките на „Папа Адријан I“

Додадени 24 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: war:Papa Adriano I; козметички промени
с (Бот Додава: vi:Giáo hoàng Adrian I)
с (Бот Додава: war:Papa Adriano I; козметички промени)
 
== Надворешни врски ==
* [http://www.ccel.org//fathers/NPNF2-14/7nice2/session2.htm Делумно писмо на папатаАдријан од втората сесија на Седмиот вселенски собор]
 
{{Папи}}
[[uk:Адріан I]]
[[vi:Giáo hoàng Adrian I]]
[[war:Papa Adriano I]]
[[zh:教宗哈德良一世]]