Разлика помеѓу преработките на „Гига-“

Додадени 16 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ar:جيجا
с (Бот Додава: it:Giga (prefisso))
с (Бот Додава: ar:جيجا)
Поголемо од гигабајт е [[терабајт]]от. Ако 1 гигабајт содржи 1000 [[мегабајт]]и тогаш 1 терабајт содржи 1000 гигабајти.
 
[[ar:جيجا]]
[[br:Giga]]
[[ca:Giga]]
2.774

уредувања