Разлика помеѓу преработките на „Апартхејд“

Додадени 17 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: tr:Apartheid
с (Бот Менува: es:Apartheid)
с (Бот Додава: tr:Apartheid)
[[th:นโยบายแยกคนต่างผิวในแอฟริกาใต้]]
[[tl:Apartheid]]
[[tr:Apartheid]]
[[uk:Апартеїд]]
[[vec:Apartheid]]
5.830

уредувања