Разлика помеѓу преработките на „Категорија:Истанбул“

с
Бот Додава: lv:Kategorija:Stambula
с (Бот Додава: lv:Kategorija:Stambula)
[[Категорија:Градови во Османлиската империја]]
[[Категорија:Поранешни престолнини]]
 
 
[[ar:تصنيف:إسطنبول]]
[[la:Categoria:Constantinopolis]]
[[lt:Kategorija:Stambulas]]
[[lv:Kategorija:Stambula]]
[[nl:Categorie:Istanboel]]
[[nn:Kategori:Istanbul]]
58.155

уредувања