Разлика помеѓу преработките на „Инвокација“

Додадени 45 бајти ,  пред 12 години
с
Брзо додавање категорија Окултизам (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: '''Инвокација''' (лат.: ''invocare'' - “повикување“) или молитва е повикувањ...)
 
с (Брзо додавање категорија Окултизам (со користење на HotCat))
[[ru:Инвольтация]]
[[sv:Invokation]]
 
[[Категорија:Окултизам]]
3.886

уредувања