Разлика помеѓу преработките на „Ѓорѓи Христов (фудбалер)“

с
Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Add image from http://tools.wikimedia.de/~emijrp/imagesforbio/)
{{Инфокутија Фудбалер
| име = Ѓорѓи Христов
| слика = Gjhristov.jpg
| роден-датум = [[30 јануари]] , [[1976]]
| роден-град = [[Битола]]
206

уредувања