Разлика помеѓу преработките на „Френсис Бејкон (сликар)“

с
Бот Менува: lt:Francis Bacon (1909); козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Менува: lt:Francis Bacon (1909); козметички промени)
 
{{биог-никулец}}
 
[[Категорија:Англиски сликари]]
 
[[ko:프랜시스 베이컨 (화가)]]
[[la:Franciscus Bacon (pictor)]]
[[lt:Francis Bacon (tapytojas1909)]]
[[nl:Francis Bacon (schilder)]]
[[pl:Francis Bacon (malarz)]]