Разлика помеѓу преработките на „Папете“

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: os:Папеэте; козметички промени
с (Бот Додава: cy:Papeete)
с (Бот Додава: os:Папеэте; козметички промени)
== Надворешни врски ==
 
* [http://www.ville-papeete.pf/ Papeete Official Website]
* [http://www.epictrip.com/Papeete-travel-l39043.html Papeete Travel Guide]
* [http://www.southpacific.org/text/finding_tahiti.html Finding Tahiti]
* [http://www.mapsouthpacific.com/tahiti/index.html Map of French Polynesia]
[[Податотека:PapeeteWaterfront2003.jpg|thumb|250px|left|Ривата Папете]]
{{commonscat|Papeete}}
 
 
[[Категорија:Главни градови во Океанија]]
[[nl:Papeete]]
[[no:Papeete]]
[[os:Папеэте]]
[[pl:Papeete]]
[[pt:Papeete]]