Разлика помеѓу преработките на „Крал на Рим“

Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
с
==Попис на Римските кралеви <ref>[http://www.statemaster.com/encyclopedia/Kings-of-Rome Kings of Rome, NationMaster.com] [[англиски јазик|анг.]]</ref>==
 
Имало седум традиционални Кралеви на Рим, пред основањето на [[Римска република|Римската Република]]. Според записите на [[Тит Ливиј]] тие кралеви биле:
{| class="wikitable"
|-
3.886

уредувања