Разлика помеѓу преработките на „Теодосиј I“

Додадени 19 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: an:Teodosio I; козметички промени
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
с (Бот Додава: an:Teodosio I; козметички промени)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
{{Биографија инфо
| име=Теодосиј I<br />
| портрет=Theodosius I. Roman Coin.jpg
| опис=Цар на [[Римска империја|Римската империја]]
[[Категорија:Римски императори]]
 
[[an:Teodosio I]]
[[ar:ثيودوسيوس الأول]]
[[bg:Теодосий I]]