Предлошка:Казахстан-никулец: Разлика помеѓу преработките

нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: eo:Ŝablono:Ĝermo-Kazaĥio)
Нема опис на уредувањето
<center><div class="boilerplate metadata" id="stub">
{| cellpadding="0" cellspacing="0" style="background-color: transparent;"
|-
| [[Image:Flag of Kazakhstan.svg|30px| ]]
| ''&nbsp;Оваа статија поврзана со [[Казахстан]] е [[Википедија:Што е никулец?|никулец]]. Можете да [[Помош:Како да уредам страница|помогнете]] со тоа што ќе ја [{{SERVER}}{{localurl:{{NAMESPACE}}:{{PAGENAME}}|action=edit}} проширите]''.
|}</div></center>[[Category:Никулци за Казахстан<noinclude>| </noinclude>]]<noinclude>
<!-- interwiki -->
[[Категорија:Шаблони за Казахсан]]