Разлика помеѓу преработките на „Папа Јулиј I“

Одземени 20 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: vi:Thánh Julius; козметички промени
с (Бот Менува: ceb:Julio I)
с (Бот Додава: vi:Thánh Julius; козметички промени)
other = Јулие
}}
'''Папа Јулие I''' бил римски [[папа]] во периодот од 6 февруари [[337]] до 12 април [[352]] г. Според Liberian Catalogue тој бил на Светиот Престол 15 години, 1 месец и 11 денови. Папа Јулие I бил објавен за светец од страна на [[Римокатоличката црква|Римокатоличката црква]] и чествувањето му е на 12 април.
 
{{Христијанство-никулец}}
 
{{Папи}}
 
[[Категорија:Папи|Ј]]
[[Категорија:Религиски водачи]]
[[tl:Julio I]]
[[uk:Юлій I]]
[[vi:Thánh Julius]]
[[zh:教宗儒略一世]]