Разлика помеѓу преработките на „Боровичи“

Додадени 40 бајти ,  пред 10 години
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: {{Инфокутија Град | тип = | име = Боровичи | изворно име ...)
 
| сл-големина = 100px
| опис = <!--Местоположба на Боровичи во Русија-->
| знаме = Боровичи Флаг.PNG{{!}}border
| знаме-големина = 145px
| знаме-врска =
137

уредувања