Разлика помеѓу преработките на „Габро“

Одземени 6 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
| isbn=978-608-203-023-4}}
{{никулец}}
[[Категорија:МинералиКарпи]]
[[cs:Gabro]]
[[de:Gabbro]]
30

уредувања