Разлика помеѓу преработките на „Фанерозоик“

Додадени 1.017 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
 
[[Категорија:Праисторија]]
 
[[bg:Фанерозой]]
[[br:Fanerozoeg]]
[[ca:Fanerozoic]]
[[cs:Fanerozoikum]]
[[da:Phanerozoikum]]
[[de:Phanerozoikum]]
[[el:Φανεροζωικός αιώνας]]
[[en:Phanerozoic]]
[[es:Eón Fanerozoico]]
[[et:Fanerosoikum]]
[[fa:پیرازیستی]]
[[fi:Fanerotsooinen aioni]]
[[fr:Phanérozoïque]]
[[gl:Fanerozoico]]
[[he:פנרוזואיקון]]
[[hu:Fanerozoikum]]
[[id:Fanerozoikum]]
[[is:Tímabil sýnilegs lífs]]
[[it:Fanerozoico]]
[[ja:顕生代]]
[[ka:ფანეროზოური დრო]]
[[kk:Фанерозой]]
[[ko:현생누대]]
[[la:Aeon Phanerozoicus]]
[[lb:Phanerozoikum]]
[[lt:Fanerozojus]]
[[ms:Fanerozoik]]
[[nds:Phanerozoikum]]
[[nl:Fanerozoïcum]]
[[nn:Fanerozoikum]]
[[no:Fanerozoikum]]
[[pl:Fanerozoik]]
[[pt:Fanerozoico]]
[[ru:Фанерозой]]
[[sah:Фанерозой]]
[[sh:Fanerozoik]]
[[sk:Fanerozoikum]]
[[sl:Fanerozoik]]
[[sr:Фанерозоик]]
[[sv:Fanerozoikum]]
[[uk:Фанерозойський еон]]
[[vi:Liên đại Hiển sinh]]
[[zh:显生宙]]
30

уредувања