Разлика помеѓу преработките на „Монери“

Додаден 231 бајт ,  пред 11 година
Во царство на монери најбројни и најзначајни се бактериите.Тие се распространети во сите животни средини вода воздух и почва.
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
(Во царство на монери најбројни и најзначајни се бактериите.Тие се распространети во сите животни средини вода воздух и почва.)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Монери''' претставуваат едноклеточни организми без [[јадро]] во [[клетка]]та какви што се бактериите. Тие се прокариотни организми.
Во царство на монери најбројни и најзначајни се бактериите.Тие се распространети во сите животни средини вода воздух и почва.
 
{{Био-никулец}}
Анонимен корисник