Разлика помеѓу преработките на „Римски магистрат“

с
Брзо додавање категорија Стар Рим (со користење на HotCat)
(Создадена страница со: {{Римска влада}} '''Магистрат''' (лат.: Magistratus) бил секој избран функцион...)
 
с (Брзо додавање категорија Стар Рим (со користење на HotCat))
[[uk:Магістратура]]
[[zh:長官]]
 
[[Категорија:Стар Рим]]
3.883

уредувања