Разлика помеѓу преработките на „Република“

Одземени 32 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Брише: new:गणतन्त्र; козметички промени
с (Бот Додава: new:गणतन्त्र)
с (Бот Брише: new:गणतन्त्र; козметички промени)
== Види исто така ==
 
* [[Републиканство]]
 
[[Категорија:Државни уредувања]]
[[nds:Republiek]]
[[nds-nl:Rippebliek]]
[[new:गणतन्त्र]]
[[nl:Republiek]]
[[nn:Republikk]]