Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Стариот Рим“

нема опис на уредувањето
[[Римски сенат|Сенат]]<br />[[Курсус хонорум]]<br />[[Римски собранија]]<br />[[Колегијалност]]
|
[[Римско право]]<br />[[Римско граѓанско правограѓанство]]<br />[[Аукторитас]]<br />[[Курсус хонорум]]
|-
|style="padding:0px; border-top:solid 1px #aaaaaa;" colspan=2|
3.883

уредувања