Разлика помеѓу преработките на „Кечуани“

Додадени 114 бајти ,  пред 10 години
(Создадена страница со: {{Етничка група |група=Кечуани |слика=250px |попвреме='''10 - 11 милиони''' |попмес...)
 
*[[Ајмарски јазик]]
 
{{Боливија-никулец}}
{{Перу-никулец}}
{{Еквадор-никулец}}
 
[[Category:Кечуани]]
[[de:Quechua (Volk)]]
[[nv:Kéchwa dinéʼiʼ]]
[[en:Quechuas]]
[[es:Quechua (etnia)]]
[[eo:Keĉuoj]]