Разлика помеѓу преработките на „Предлошка:Политика на Стариот Рим“

нема опис на уредувањето
'''[[Принципат]]<br />[[Западно римско царство|Западно царство]]'''
|
'''[[Доминат]]<br />[[Византијско царствоВизантија|Источно царство]]'''
|}
|-
3.883

уредувања