Разлика помеѓу преработките на „Џибути (град)“

Додадени 35 бајти ,  пред 10 години
с
Бот Додава: bn:জিবুতি (শহর) Менува: af:Djiboeti (stad)
с (Бот Додава: wo:Jibuti (dëkk))
с (Бот Додава: bn:জিবুতি (শহর) Менува: af:Djiboeti (stad))
[[Категорија:Главни градови]]
 
[[af:Djiboeti, Djiboeti(stad)]]
[[ar:جيبوتي (مدينة)]]
[[be:Горад Джыбуці]]
[[be-x-old:Джыбуці (горад)]]
[[bg:Джибути (град)]]
[[bn:জিবুতি (শহর)]]
[[ca:Djibouti (ciutat)]]
[[cs:Džíbútí]]
109.264

уредувања