Разлика помеѓу преработките на „Тапани“

Додадени 112 бајти ,  пред 10 години
с (Брзо додавање категорија Удирачки инструменти (со користење на HotCat))
==Типови на тапани==
 
* [[Абуракува]]
* [[Асхико]]
* [[Бас тапани]]
* [[Бодхран]]
* [[Бонго]]
* [[Боугарабу]]
* [[Кајон]]
* [[Ченда]]
* [[Конга]]
* [[Давул]]
* [[Дол]]
* [[Џембе]]
* [[Донг Сон]]
* [[Дунун]]
* [[Еве]]
* [[Гоблет]]
* [[Рачен тапан]]
* [[Кпанлого]]
* [[Челичен тапан]]
* [[Табот]]
* [[Тамбурина]]
* [[Таико]]
* [[Табла]]
* [[Тапан]]
* [[Тар]]
* [[Тенор тапани]]
* [[Тимпани]]
* [[Том-том]]
 
{{commonscat|Drums}}
3.883

уредувања